Пам’ятай про Крути…

30 січня 2019 року керівником гуртка Рипꞌянчин Т.М. та класним керівником групи ПММ-28 Кушнір Г.І. було проведено урочистий захід «Пам’ятай про Крути…».

Як вдало зазначив Андрій Іллєнко: «29 січня 1918 року на залізничній станції Крути був бій, а не побоїще. Героїчна і водночас ефективна бойова операція, яка нанесла ворогу важкі втрати та змусила затримати наступ на Київ на тиждень. Так, у надважких умовах. Так, за тотальної чисельної переваги московських військ. Але тим вище треба оцінити героїзм українських воїнів. Ватажку інтервентів Муравйову навіть довелося брехати своєму керівництву та перебільшувати українські сили, щоб виправдати надмірні втрати та гальмування наступу.

Серед українських частин під Крутами була студентська сотня (120-130 людей), яка складалася з київської молоді. Це були добровольці, які проходили хоч і короткий, але військовий вишкіл.

В січні 1918 року українські військові дали Україні шанс. … Тому не змарнуймо шансу, який сьогодні для України вибороли українські військові».

Уроки історії слід не лише вивчати, але й робити висновки!