Навчально-практичний центр

На базі НПЦ з ремонту колісних транспортних засобів та зварювальних робіт

ВПУ №19 м. Дрогобича розпочалися короткотермінові курси за підтримки

німецького партнера SEQUA, в рамках тісної співпраці між Україною та Німеччиною

 

Реалізовуючи Концепцію «Формування системи перепідготовки і підвищення кваліфікації тимчасово непрацюючого населення регіону та внутрішньо переміщених осіб», Вище професійне училище № 19 м. Дрогобича два роки поспіль тісно співпрацює з німецькими партнерами в контексті підготовки кваліфікованої робочої сили для відновлення України.

В рамках нового проєкту під назвою «Швидкі навички до працевлаштування в рамках програми GIZ Skills4Recovery» ВПУ №19 м. Дрогобича наприкінці 2023 року уклало двосторонню угоду з Товариством SEQUA gGmbH (Німеччина) про спільну реалізацію короткотермінових курсів для тимчасово непрацюючого населення регіону та внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

На виконання умов цієї угоди 19 лютого 2024 року на базі НПЦ училища з ремонту колісних транспортних засобів та зварювальних робіт розпочали роботу короткотермінові курси із здобуття часткових кваліфікацій «Дугове зварювання і дугове різання» з професії «Електрогазозварник»; їх слухачами стали 12 осіб з числа ВПО та тимчасово непрацюючого населення регіону. Під час організаційної зустрічі перед слухачами виступили директор училища Володимир Маринкевич, заступник директора з НВР Василь Моштук та старший майстер автослюсарного і будівельного профілів Василь Кравець.

Тривалість курсів 5 тижнів, на які, за навчальним планом, передбачено 70 годин теоретичної і 102 години практичної підготовки. Протягом навчання слухачі ознайомляться з основами охорони праці, електротехніки, матеріалознавства і креслення, ґрунтовно засвоять обладнання та технологію зварювальних робіт, набудуть умінь і компетенцій виконання ручного та напівавтоматичного дугового зварювання простих деталей і вузлів зі сталей другої групи зварюваності в горизонтальному та вертикальному положеннях, а також дугового різання на стаціонарних і переносних апаратах.

Заняття проводять досвідчені педагоги училища: Ольга Хомишак, Василь Кравець, Петро Гнатів, Іван Дришко. По завершенні короткострокових курсів слухачі отримають відповідні сертифікати міжнародного зразка.

Навчання на курсах для учасників безоплатне, оскільки всі питання, які стосуються матеріальних та фінансових витрат проведення запланованих заходів, бере на себе німецький партнер – Товариство SEQUA gGmbH.

Бажаємо всім учасникам вдалого початку курсів, доброї роботи та щасливого завершення! І нехай початок роботи цих курсів стане для колективу училища успішним продовженням плідної співпраці між Україною та Німеччиною, аж до повної перемоги над російськими окупантами і відбудови нашої країни!

 

 

Заступник директора училища з навчально-

виробничої роботи, відповідальний за координацію

спільної діяльності училища з керівництвом проєкту                      Василь Моштук

Фотографії майстерень: