Навчально-практичний центр

На базі навчально-практичного центру підготовки робітників за професіями

штукатур, лицювальник-плиточник, маляр ВПУ №19 м. Дрогобича

розпочалися короткотермінові курси за підтримки німецького партнера SEQUA

 

Вище професійне училище № 19 м. Дрогобича продовжує тісну співпрацю з Товариством SEQUA (Німеччина), успішно реалізуючи проект «Швидкі навички до працевлаштування в рамках програми GIZ Skills4Recovery». На сайті училища вже висвітлювалася інформація про те, що за сприяння німецьких партнерів, з 19 лютого 2024 року на базі «Навчально-практичного центру з ремонту колісних транспортних засобів та зварювальних робіт» розпочали роботу короткотермінові 5-тижневі курси із здобуття часткових кваліфікацій «Дугове зварювання та дугове різання» з професії «Електрогазозварник».

З 18 березня 2024 року розпочали роботу ще одні короткотермінові курси за професією «Лицювальник-плиточник» з набуттям часткових кваліфікацій «Облицювання поверхонь плитками». Їх слухачами стали 12 осіб різного віку з числа тимчасово непрацюючого населення регіону. Навчання на курсах для учасників безоплатне, оскільки всі питання, які стосуються матеріальних та фінансових витрат проведення запланованих заходів, бере на себе німецький партнер – Товариство SEQUA.

Тривалість курсів 5 тижнів, на які, за навчальним планом, передбачено 70 годин теоретичної і 102 години практичної підготовки. Протягом навчання слухачі ознайомляться з основами охорони праці, електротехніки, матеріалознавства і будівельного креслення, ґрунтовно засвоять обладнання та технологію лицювальних робіт, набудуть умінь і компетенцій виконання облицювання поверхонь плитками.

Заняття проводять досвідчені педагоги училища: Лідія Міськович, Василь Кравець, Катерина Андрусик, Оксана Пастернак.

Завершується навчання на курсах 19 квітня 2024 року виконанням слухачами теоретичних тестових завдань та практичної кваліфікаційної роботи. Після успішного проведення випробувань слухачі отримають відповідні сертифікати міжнародного зразка.

Під час організаційної зустрічі 18.02.2024 року перед слухачами курсів виступили заступник директора з НВР Василь Моштук, заступниця директора з НМР Лідія Міськович та старший майстер автослюсарного і будівельного профілів Василь Кравець. В режимі онлайн учасників дійства привітав координатор проєкту «Швидкі навички до працевлаштування в рамках програми GIZ Skills4Recovery» у Львівській області Мирослав Сорока.

Бажаємо організаторам, педагогам і слухачам курсів успішного старту, продуктивної роботи та щасливого завершення! Всім міцного здоров’я, особистого щастя, впевненості в майбутньому і швидкої перемоги над ворогом.

І нехай цей етап проекту «Швидкі навички до працевлаштування в рамках програми GIZ Skills4Recovery» стане для колективу училища черговим успішним продовженням плідної співпраці між Україною та Німеччиною!

 

Заступник директора училища з навчально-

виробничої роботи, відповідальний за координацію

спільної діяльності училища з керівництвом проєкту                      Василь Моштук

На базі НПЦ з ремонту колісних транспортних засобів та зварювальних робіт

ВПУ №19 м. Дрогобича розпочалися короткотермінові курси за підтримки

німецького партнера SEQUA, в рамках тісної співпраці між Україною та Німеччиною

 

Реалізовуючи Концепцію «Формування системи перепідготовки і підвищення кваліфікації тимчасово непрацюючого населення регіону та внутрішньо переміщених осіб», Вище професійне училище № 19 м. Дрогобича два роки поспіль тісно співпрацює з німецькими партнерами в контексті підготовки кваліфікованої робочої сили для відновлення України.

В рамках нового проєкту під назвою «Швидкі навички до працевлаштування в рамках програми GIZ Skills4Recovery» ВПУ №19 м. Дрогобича наприкінці 2023 року уклало двосторонню угоду з Товариством SEQUA gGmbH (Німеччина) про спільну реалізацію короткотермінових курсів для тимчасово непрацюючого населення регіону та внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

На виконання умов цієї угоди 19 лютого 2024 року на базі НПЦ училища з ремонту колісних транспортних засобів та зварювальних робіт розпочали роботу короткотермінові курси із здобуття часткових кваліфікацій «Дугове зварювання і дугове різання» з професії «Електрогазозварник»; їх слухачами стали 12 осіб з числа ВПО та тимчасово непрацюючого населення регіону. Під час організаційної зустрічі перед слухачами виступили директор училища Володимир Маринкевич, заступник директора з НВР Василь Моштук та старший майстер автослюсарного і будівельного профілів Василь Кравець.

Тривалість курсів 5 тижнів, на які, за навчальним планом, передбачено 70 годин теоретичної і 102 години практичної підготовки. Протягом навчання слухачі ознайомляться з основами охорони праці, електротехніки, матеріалознавства і креслення, ґрунтовно засвоять обладнання та технологію зварювальних робіт, набудуть умінь і компетенцій виконання ручного та напівавтоматичного дугового зварювання простих деталей і вузлів зі сталей другої групи зварюваності в горизонтальному та вертикальному положеннях, а також дугового різання на стаціонарних і переносних апаратах.

Заняття проводять досвідчені педагоги училища: Ольга Хомишак, Василь Кравець, Петро Гнатів, Іван Дришко. По завершенні короткострокових курсів слухачі отримають відповідні сертифікати міжнародного зразка.

Навчання на курсах для учасників безоплатне, оскільки всі питання, які стосуються матеріальних та фінансових витрат проведення запланованих заходів, бере на себе німецький партнер – Товариство SEQUA gGmbH.

Бажаємо всім учасникам вдалого початку курсів, доброї роботи та щасливого завершення! І нехай початок роботи цих курсів стане для колективу училища успішним продовженням плідної співпраці між Україною та Німеччиною, аж до повної перемоги над російськими окупантами і відбудови нашої країни!

 

 

Заступник директора училища з навчально-

виробничої роботи, відповідальний за координацію

спільної діяльності училища з керівництвом проєкту                      Василь Моштук

Фотографії майстерень: