«Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього, хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани», – цей безсмертний вислів М.Т. Рильського відомий, напевно, кожному українцеві.
1 грудня 2018 р. викладач суспільних дисциплін Миго М.В. у групі ОПЗ-15 провела відкритий урок з історії України на тему «Законотворча діяльність УЦР взимку-навесні 1918 р. Здобутки і прорахунки УЦР у державотворчому процесі».
За епіграф викладач обрала слова М. Драгоманова «…для правильного розвитку народів їм треба мати незалежність…» Завдяки продуманій організації уроку, усі присутні, а це – методист НМЦ ПТО у Львівській області Василина С.І., представники адміністрації училища, колеги, занурилися в атмосферу історичних подій сторічної давнини та мимоволі провели паралелі із сьогоденням. Бо й справді, коли говоримо про створення Української Центральної Ради у березні 1918 р., як політичну відповідь на революційні події та наступ більшовиків у Росії, то не можемо не згадати доленосний для України серпень 1991. Коли промовляємо «Крути», то перше, що спадає на думку – це героїчна оборона Донецького аеропорту нашими кіборгами. Складний переговорний процес у Бресті тоді – і «мінські домовленості» тепер. Спалахи сепаратизму, унаочнені у спробах утворення Донецько-Криворізької Радянської Республіки – і ситуація, яку ми маємо на південно-східних кордонах України.
Цей перелік можна продовжувати. Завдяки умілому керівництву викладача, учні, яких було поділено на чотири команди («дослідники», «історики», «експерти» та «руйнівники міфів»), виконали ґрунтовну роботу: підготували доповіді, презентації, відеосюжети, історичні довідки, реферати. Було висвітлено низку питань:
1. Законотворча діяльність УЦР взимку-навесні 1918 р.
2. Здобутки і прорахунки УЦР.
3. Причини падіння УЦР, її історичне значення.
4. Міфи про Українську революцію.
Заняття проходило жваво, невимушено, проте результативно. Потрібно відзначити вміння Миго М.В. залучити групу до дискусії, аналізу історичних подій, їх причин та наслідків, а не механічного відтворення інформації. На уроці були ефективно застосовані такі методи і прийоми: метод проектів, пошуковий метод, дискусія, робота в групах, гра «Терези історії», випереджальні завдання, складання резюме. Капітани команд та учні групи впевнено відповідали на поставлені запитання, виконували завдання та продемонстрували високий рівень оволодіння навчальним матеріалом з теми, зробили правильні та логічні висновки в кінці уроку. Хочеться наголосити, що тема уроку містить великий обсяг історичної інформації, оскільки охоплює дуже важливий та багатий на події період народження, розвитку й падіння Української Держави, з якою викладач та її вихованці впоралися на «відмінно».