Підсумки тижня математики, фізики і астрономії

З метою виховання всебічно розвиненої особистості, розширення фізико-математичного світогляду учнів та їх зацікавленості точними науками з 12.11.2018р. по 16.11.2018р. у ВПУ №19 м.Дрогобича викладачами-предметниками був проведений тиждень математики, фізики і астрономії. Тиждень почався з ознайомлення з планом його проведення. Викладачі Кушнір Г.І., Токар Г.В., Заяць У.Я., Чава М.М., Лисенко Ю.І., та Яворська В.М. узгодили порядок проведення навчально-виховних заходів та вирішили ряд організаційних питань.

У понеділок на уроці фізики (викладач Кушнір Г.І. відбувся захист проекту «Земля – планета звуків». Учні групи ПММ-28 продемонстрували належний рівень засвоєння теми, запропонували цікаві доповіді з власними презентаціями. Попередньо викладач провела з групою екскурсії на місцеву радіостанцію та до міської ратуші. Учням було цікаво на практиці переконатися, як поширюється звук за допомогою радіохвиль та почути, як працює головний годинник нашого міста.

Цього ж дня викладач математики Чава М.М. провела захід на тему «Математика у професії перукаря» у групі ПММ-38. Викладач запропонувала нестандартний підхід до вирішення питання «чи потрібна математика у перукарській справі?» та виявила справжній хист до режисерського мистецтва: відеозвіт, який згодом продемонструвала колегам та учням Марія Михайлівна, отримав схвальні відгуки.

У вівторок на уроці математики викладачами Лисенко Ю.І., Чавою М.М. та Яворською В.М. була висвітлена роль математики у робітничих професіях. Позитивним моментом цього заходу було використання сучасної інтерактивної панелі, яку цього місяця було придбано та встановлено у кабінеті №31. Таке обладнання значною мірою розширює діапазон застосування сучасних освітніх технологій на уроках, вносить у освітній процес атмосферу творчості та новизни.

Викладач фізики Токар Г.В. провела з учнями І курсу круглий стіл «Цікаві факти з фізики». Варто відзначити уміння викладача співпрацювати з групою, залучати їх до діалогу. Круглий стіл під гаслом «Фізика – це саме життя, сама природа» пройшов у дружній, доброзичливій атмосфері, учні були активними, добре орієнтувалися у навчальному матеріалі з механіки, динаміки і кінематики. На уроці було використано відеопрезентацію з теми.

У середу викладач Лисенко Ю.І. разом з групою МШПЛ-11 підготувала доповідь на тему «Геометрія навколо нас, чи ми навколо геометрії?» та переконала учнів, що ця наука нерозривно пов’язана з довколишнім світом та нашим повсякденним життям. Учні активно долучилися до обговорення, підготували наочність, навіть читали вірші про цю непросту, але таку потрібну науку.

Також у цей день у кабінеті № 31 Кушнір Г.І. провела фізичну гру «Поле чудес». Знову у пригоді стала вже усім знайома інтерактивна панель. На екрані висвітився барабан із секторами і слова, які треба було назвати. Трійки гравців змагалися, хто швидше виконає завдання. Час промайнув непомітно.

У четвер 15.11.2018р. у 31 кабінеті знову було людно. Погляди усіх присутніх були спрямовані на інтерактивну панель. Викладачі математики Чава М.М., Лисенко Ю.І., і Яворська В.М. запросили колег на математичну вікторину «Стежками Піфагора та Евкліда». Команди «220 вольт» (ОПЗ-15), «Гуру кухні» (ПО-17) та «Маги макіяжу» (ПММ-18) відповідали на цікаві запитання, розв’язували анаграми та виконували інші завдання. Захід викликав великий інтерес з боку учасників та запрошених.

У групі ПММ-18 викладач фізики Заяць У.Я. провела захист учнівських презентацій на тему «Фізика навколо нас», а також ознайомила учнів із цікавими бувальщинами з життя відомих фізиків. Учні відповідально поставилися до завдання і підготували цікаві і змістовні матеріали.

Останній день предметного тижня для наших другокурсників був у прямому сенсі «зірковим». Кушнір Г.І. організувала астрономічну мандрівку до ДДПУ, де доктор фізико-математичних наук, доцент кафедри фізики Білинський Ігор Васильович розповів та продемонстрував, як розміщені планети та зорі у нашій галактиці, розповів про них цікаві легенди, пояснив, за якими траєкторіями вони рухаються, від чого залежить тривалість дня і ночі та ін. Родзинкою заходу було складання персональних гороскопів за спеціальною, розробленою викладачами кафедри, технологією.

Протягом усього тижня стіни училища прикрашали стіннівки і вислови про точні науки та зв’язок з ними робітничих професій, виготовлені нашими учнями.
Отже, за підсумками предметного тижня, викладачі училища підготували чимало цікавих і змістовних заходів, уроків, конкурсів, екскурсій, дали учням можливість проявити себе, показати свої знання, вміння, навички та творчі здібності. Найактивніших учасників відзначено грамотами та солодкими призами.