ВПУ №19

Урок-лекція на тему «Томос. Шлях українського православ’я до незалежності»  05.04.2019


  Історія християнства та національної незалежної церкви в Україні нараховує близько десяти століть. За цей час українське православ'я переживало злети та падіння і зараз виходить на фінішну пряму до свого світового визнання. У такий доленосний і нелегкий для нашої держави час для відновлення історичної справедливості варто ні на мить не забувати історичні помилки і прорахунки.


  05.04.2019р. викладач основ культурології ВПУ № 19 м. Дрогобича Хом’як Христина Ігорівна провела урок-лекцію на тему «Томос. Шлях українського православ’я до незалежності» у групі АзОТ-43. Протягом уроку викладач зробила екскурс в історію українського православ’я від часів хрещення Русі рівноапостольним князем Володимиром Великим до сьогодення, виділила головні події, які визначали релігійне життя України у різні історичні періоди та окреслила важкий, але послідовний шлях до здобуття автокефалії Українською церквою. Викладач згадала про «руку Москви», яка протягом всього свого існування прагнула придушити українську національну свідомість та духовність; про Майдан, який виявився своєрідним «лакмусовим папірцем» та довів, яка церква на стороні українського народу, а яка – по той бік барикад.


  Такі заходи спонукають молоде покоління до свідомого та осмисленого аналізу історичних та суспільних процесів, які відбуваються у наші дні, не дають забути історичне минуле та, хочеться вірити, зменшують шанс на помилку у майбутньому.

 [1-2]  [3-4]  [5-6]  [7-8]  [9-10]  ... [297-298]