ВПУ №19

Ускладнення погодних умов  08.02.2018


  Відповідно до листа Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації №09-08/439 від 05.02.2018р. «Щодо безпеки життєдіяльності учасників навчально- виховного процесу» та у зв’язку з ускладненням погодних умов слід запам’ятати декілька правил дотримання яких дасть змогу уникнути переохолодження, обмороження та запобігання травмуванню.

Пам’ятка «Безпечна поведінка у зимовий період»

  Обережно: бурульки!
Нестійкі погодні умови — відлига вдень і замо¬розки вночі — сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків із похилим дахом) та великих деревах.
Будь особливо уважним, проходячи біля будинків або високих дерев. Спершу впевнись у відсутності загрози падіння льодових наростів.

Якщо це можливо, тримайся на відстані від будинків та інших споруд, обираючи найбільш безпечний маршрут руху.

У жодному разі не заходь за спеціальні огорожі поблизу будинків або дерев.
Правила поведінки під час ожеледиці

Ходи не поспішаючи, ноги злегка розслаб у колінах, ступай на всю підошву. Руки мають бути вільні. Пам'ятай, що поспіх збільшує небезпеку під час ожеледиці, тому виходь із будинку повільно.У разі порушення рівноваги швидко присядь — це найбільш реальні шанс утриматися на ногах.
Падай із мінімальної шкодою для свого здоров'я. Відразу присядь, щоб знизити висоту. У момент падіння зберись, напруж м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотися — удар, спрямований на тебе, зменшиться.

Не тримай руки в кишенях: це збільшує можливість не тільки падіння, а й важких травм, особливо переломів.

Обходь люки: як правило, вони покриті льодом. Крім того, люки можуть бути погано закріплені, що збільшує ризик травмування

Не перебігай проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледиці, пам'ятай, що через ожеледицю значно збільшаться відстань гальмівного шляху.

Якщо ти впадеш і деякий час відчуєш біль у голові й суглобах, нудоту - терміново звернися до лікаря.

Правила поведінки під час сильного морозу

  Носіть просторий одяг - це сприяє нормальній циркуляції крові.

Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу.

У вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом

Повернувшись додому після довготривалої прогулянки по морозу, обов'язково впевніться у відсутності обмороження кінцівок, спини, вух та носа.

В разі необхідності своєчасно розпочинайте лікування обмороження. Несвоєчасне надання допомоги може призвести до гангрени та втрати кінцівки.

Якщо під час перебування на відкритому повітрі ви відчуваєте початок переохолодження, негайно зайдіть до теплого приміщення - магазину, кафе, під'їзду - для зігрівання та огляду місць потенційного обмороження.

Ховайтеся від вітру. На вітрі вірогідність обмороження зростає.

Не мочіть шкіру - вода проводить тепло швидше ніж повітря.

Не виходьте на мороз із вологим волоссям.

Перед виходом на мороз бажано поїсти - вам необхідна додаткова енергія. Пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні. [1-2]  [3-4]  [5-6]  [7-8]  [9-10]  ... [269-269]