ВПУ №19

Бінарний урок на тему «Асортимент столового посуду з порцеляни, фаянсу, кераміки. Assortment of table-ware made of porcelain, glazed pottery, ceramics»  15.12.2017


  13 грудня 2017 року майстром виробничого навчання Надією Ярославівною Бас та викладачем іноземної мови Оленою Романівною Біян у групі ПО-27 проведено бінарний урок на тему «Асортимент столового посуду з порцеляни, фаянсу, кераміки. Assortment of table-ware made of porcelain, glazed pottery, ceramics». Мета, яку ставили перед собою педагоги, досягнута: учні закріпили на практиці теоретичні знання про асортимент столового посуду, його призначення, навчились підбирати посуд для подавання різних страв, техніки полірування тарілок та чашок, виносу посуду в зал.  Майбутнім офіціантам скучати на уроці не довелось. Асортимент посуду, з яким їм доведеться працювати, надзвичайно різноманітний. А кваліфікаційні вимоги передбачають володіння не тільки українською, а й англійською термінологією. І під час гри «Емоційний офіціант» учні пригадали кваліфікаційні вимоги та риси, якими повинен володіти кожен офіціант.
Розуміння технології виготовлення посуду необхідне для того, щоб знати, які страви можна подавати у ньому та як правильно доглядати за тарілками та чашками. Засвоїти ці знання учням допоміг відеоролик англійською мовою про історію винайдення порцелянового посуду.
Завданням окремих учнів було: скласти різні варіанти меню (комплексного сніданку, обіду, ресторану української кухні). А наприкінці уроку – підібрати посуд, в якому можна подавати страви, зазначені в меню.
  Гра «Вгадай мелодію» пожвавила учнів, адже музика створює святковий настрій. До того ж вона – невід’ємний атрибут ресторану. Дівчата і хлопці підбирали посуд до страви, про яку співається у пісні, та швидко й азартно називали його українською та англійською мовами.
На уроці учні опрацювали багато цікавих завдань та вчились енергійно виконувати монотонну, але повсякденну для будь-якого офіціанта, роботу: полірувати посуд і виносити його в зал. І справжньою нагородою для них стало усвідомлення, щоб без цієї роботи не обходиться жоден заклад ресторанного господарства, а значить офіціанти завжди будуть затребувані на ринку праці. [1-2]  [3-4]  [5-6]  [7-8]  [9-10]  ... [253-253]