ВПУ №19

Екскурсія Галереєю сакрального мистецтва  18.04.2018


  17-те квітня 2018 року закарбується у пам'яті учнів групи ПК-26 як день знайомства з високим сакральним мистецтвом. Такий подарунок підготували їм викладачі англійської мови Летнянчин Ірина Богданівна і Партика Надія Володимирівна. У рамках вивчення теми «Види мистецтва. Живопис» учні відвідали відділ сакрального мистецтва музею «Дрогобиччина», який знаходиться у будинку палацового типу, збудованому на початку ХХ ст. Ошатна будівля по вулиці Січових Стрільців, 18 гостинно прийняла своїх юних відвідувачів та їх наставників. Екскурсовод Унятицька О.І. провела гостей галереї шістьма експозиційними залами та у цікавій і доступній формі ознайомила учнів з високохудожніми творами майстрів-іконописців, які жили і творили у Дрогобичі і для Дрогобича. Учні побачили пам'ятки живопису, скульптури, декоративної різьби, кованих виробів, рукописів, стародруків та священичого релікварію ХVII –XIX ст. і відкрили для себе глибокий зміст символіки іконопису.


  Цього ж дня Галерею сакрального мистецтва разом з викладачем історії Миго Марією Вікторівною відвідала і група ОКНК-25. Метою уроку-екскурсії на тему «Умови розвитку літератури і мистецтва» було ознайомити учнів з багатою культурною спадщиною нашого краю, висвітлити здобутки Дрогобицького мистецького осередку. Учні були вражені вишуканою композицією та унікальними краєвидами в іконах Стефана Медицького, філософським богослов'ям Василя Глібкевича. Для них зазвучали імена Івана Медицького, Яна Квятковського, о. Петра Метельського.


  Завдяки ініціативі педагогів, вихованці училища збагатилися духовно і культурно, відкрили для себе світ прекрасного і вічного, наповнилися молитовною енергією наших предків. [1-2]  [3-4]  [5-6]  [7-8]  [9-10]  ... [259-260]