Обласний семінар перукарського профілю

21 лютого 2020 року у Вищому професійному училищі №19 м.Дрогобича відбувся обласний семінар викладачів професійно-теоретичної підготовки та майстрів виробничого навчання перукарського профілю на тему «Сучасні підходи до підготовки майбутніх фахівців перукарського профілю у закладах професійної освіти».
Семінар проходив під керівництвом методиста НМЦ ПТО у Львівській області Галини Єфремівни Сердюк, а участь у ньому взяли освітяни з одинадцяти училищ Львівщини, що готують робітників з професій «Перукар (перукар-модельєр)».

Захід розпочався з відкритого заняття викладача професійно-теоретичної підготовки ВПУ №19 м.Дрогобича Ірини Романівни Калапунь. «Перукарське мистецтво в історії моди» – це був комбінований урок, де викладач використала широкий спектр методів та форм навчання. Бесіда, ділові ігри на різних етапах уроків «Відгадай епоху», «Технічний футбол», проблемно-пошукове завдання, презентація, відеоматеріали – із використанням сучасних технічних засобів – усе сприяло основній меті уроку: розширити і поглибити знання здобувачів освіти про зачіски, показати актуальність зачісок на сьогоднішній день, зокрема тих, що виконуються на основі плетіння, розвивати навички групової роботи, виховувати потребу у творчості, в удосконаленні естетичного смаку.
Дівчата виявили, що протягом усієї історії людства основою зачісок часто були коси, згадали про те, що Україна має стародавні традиції та звичаї щодо зачісок, що коси наших дівчат були справді довгі, що закосиченими українками світ милувався здавна, відзначили, що коса виховує у дівчат почуття моральної чистоти, правил етичної й естетичної поведінки, сприяє відновленню народних звичаїв.

Під час обговорення заняття Ірина Романівна доповнила його презентацією методичних розробок на тему «Найефективніші форми роботи з учнями, особистісно-орієнтований підхід (диференційовані, тестові завдання) при підготовці майбутніх фахівців перукарського профілю».
Відритий урок викликав жваву реакцію присутніх викладачів, які висловили свої враження і побажання з метою якнайкращого засвоєннями знань здобувачами освіти, наголошуючи на патріотизмі і широких творчих можливостях теми.
Заступниця директора ВПУ №19 Лідія Іванівна Міськович привітала учасників семінару у стінах навчального закладу, ознайомила їх з матеріально-технічною базою училища, детальніше зупинившись на можливостях, які дає ця база для навчання учнів з професій «Перукар (перукар-модельєр)» та «Манікюрник».
Далі Галина Єфремівна Сердюк та Любов Теодорівна Юрейко (викладач Міжрегіонального центру професійно-технічної освіти художнього мистецтва та дизайну м.Львова) надали присутнім інформацію про проведення І та ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Перукар». Вони повідомили тему цьогорічного конкурсу, звернули особливу увагу на умови його проведення, підготовку здобувачів освіти до конкурсу та критерії оцінювання.

Олександра Михайлівна Богомазова – керівник обласної секції методичного об’єднання викладачів та майстрів виробничого навчання Львівського ВПУ побутового обслуговування – розповіла про проведення ХХІІІ Відкритого відбіркового Чемпіонату України з перукарського мистецтва, нігтьової естетики та макіяжу «Золотий Лев», який відбудеться 14-16 квітня 2020 року. Хоч участь у цьому чемпіонаті є добровільною, однак сприяє формуванню стійких якостей особистості робітника-професіонала. Тому Олександра Михайлівна рекомендувала не ігнорувати цю наймасштабнішу beauty-подію, адже вона розвиває таланти молодих людей, сприяє розширенню досвіду, кола професійних та корисних зв’язків.
Знайомство з матеріально-технічною базою навчального закладу учасники семінару продовжили в актовій залі. Відеопрезентація старшого майстра перукарського профілю Тетяни Степанівни Мацьків про участь здобувачів освіти та майстрів виробничого навчання ВПУ №19 м.Дрогобича у чемпіонатах, конкурсах фахової майстерності та фестивалях, проведених протягом чотирьох останніх років, наочно продемонструвала прогрес учнів та майстрів у таких заходах.

Майстри виробничого навчання Яна та Ярослава Кос представили подвійний майстер-клас з виконання сучасної чоловічої стрижки та бороди і виконання дитячої стрижки.
Закінчився семінар казково-прекрасним показом колекції пастижерних робіт на тему «Фантазійна феєрія» (виконавці: майстер в/н Віра Миколаївна Головей та група ПММ-29) та колекції фантазійних зачісок «Сучасні тенденції моди», у підготовці якої брали участь усі майстри виробничого навчання перукарського профілю навчального закладу.
Уся програма семінару була спрямована на створення корисних, практичних і незабутніх вражень від зустрічі та викликала бурхливий обмін досвідом присутніми викладачами та майстрами виробничого навчання.