Майстер-клас на тему «Європейська класична різдвяна випічка»

29 січня 2020 року Тетяною Гунею – майстром виробничого навчання Вищого професійного училища №19 м.Дрогобича – на базі готельно-курортного комплексу «Карпати» (м.Трускавець) проведено майстер-клас на тему «Європейська класична різдвяна випічка».
Зі вступним привітанням виступив Михайло Мураль – начальник відділу професійної освіти департаменту освіти і науки ЛОДА. Він відзначив, що вперше відвідує захід такого формату, де зібралось настільки багато людей, які прагнуть переймати перспективний досвід та підвищувати рівень професійної майстерності.

Основним завданням майстер-класу, яке визначила Тетяна Гуня, стало ознайомлення та показ сучасних технологій приготування класичної різдвяної європейської випічки. Майстер подякувала присутнім за чудовий настрій, з яким вони завітали у «Карпати», і зазначила, що святкова передріздвяна випічка у кожній європейській країні є невід’ємною складовою її культурних традицій, що передаються від покоління до покоління. Змінюється життя, змінюємося ми, але традиції залишаються, тим більше ті традиції, які пов’язані зі святкуванням різдвяних свят.
Тому для приготування випічки Тетяна Володимирівна вибрала:
- Штоллен – традиційну різдвяну випічку Німеччини, яка безсумнівно є лідером за своїми смаковими властивостями і за останні декілька років стала популярною на заході Україні;
- Пандоро – італійський різдвяний кекс у вигляді піраміди;
- торт «Мандариновий захер» - дивовижно смачний класичний десерт родом з Відня;
- домашній зефір «Мандарин-кориця» - вид цукристих напівфабрикатів.
Далі майстер, коментуючи послідовність дій, показала на практиці технологію виготовлення випічки.

З особливим задоволенням гості дегустували готові вироби, адже зовнішній вигляд та аромат випічки дуже надихали на негайну оцінку їх якості.
Під час обговорення майстер-класу Наталія Рибак – заступник директора навчально-методичного центру ПТО – звернула увагу на високу професійність Тетяни Володимирівни. Відзначила, що ініціатива, бажання та прагнення педагога-майстра представити свій досвід у цій формі сторицею окупляться можливістю одержати необхідний будь-якому професіоналу матеріал для творчих роздумів, подальшого послідовного вибудовування свого поступального руху до висот професіоналізму й самовдосконалення.
Обмін думками продовжили Оксана Рик – методист НМЦ ПТО, Олег Кизима – директор ВПУ №34 м.Стрия, Ігор Стечкевич – директор Стебницького професійного ліцею, Світлана Фельдман – майстер виробничого навчання Львівського вищого професійного училища харчових технологій, які дали високу оцінку майстер-класу, висловили слова вдячності за надання можливості присутнім стимулу для підвищення своєї майстерності.

Старший майстер Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу Ольга Сухарина звертається до Тетяни Володимирівни тільки як «наш майстер», оскільки починала працювати разом з нею і знає її як людину, яка завжди самовдосконалюється. А такого майстра-педагога завжди приємно бачити у своєму оточенні.
Наталія Проць – голова методичної комісії викладачів та майстрів в/н кулінарного профілю ВПУ №19 м.Дрогобича, підсумовуючи усе сказане, додала, що Тетяна Гуня завжди є наставником для колег, яка постійно прагне ознайомлення й впровадження новітніх технологій і повсякчас надихає їх до самовдосконалення.

Працівники готельно-курортного комплексу «Карпати» Галина Космірак і Галина Ясінська вдячні долі, що зустріли таку професійно грамотну людину, що має свою думку та вміє її висловлювати. Вони бачать результат професійності майстра у її вихованцях, які проходять практику на базі комплексу і запрошують випускників училища до себе на роботу.
Тетяна Гуня вдячна усім колегам-майстрам в/н кулінарного профілю свого училища за підтримку, а Зоряні Надуличній, Мирославі Гром та Ірині Бойко за допомогу у проведенні майстер-класу.