Тиждень математики та фізики

Жодна інша наука не навчає
так ясно розуміти гармонію природи,
як математика… (П. Карус)

  Природничо-математична компетентність сприяє формуванню всебічно розвиненої особистості, конкурентного фахівця на ринку праці, спеціаліста, який вміє системно мислити, аналізувати, порівнювати, практично вирішувати життєві і професійні проблеми.
Програма тижня математики та фізики, який проходив у нашому училищі з 16.12.2019 р. по 20.12.2019 р., була цікавою і насиченою. Розпочала тижневий фізико-математичний марафон традиційна виставка-конкурс тематичних стіннівок «Математика у моїй професії» та «Фізика у моїй професії». Викладачі математики Чава М.М. і Лисенко Ю.І. продемонстрували відео-презентацію «Математика в професії перукаря».
Викладач математики Яворська В.М. провела відкритий урок на тему «Об’єм призми. Розв’язування задач» у групі ПММ-38. Протягом уроку було розв’язано низку різнопланових, професійно-орієнтованих практичних задач та успішно сформовано предметні компетентності. «Родзинкою» уроку стало використання програмного забезпечення «GeoGebra» – динамічного геометричного середовища, яке дає можливість створювати «живі креслення», та може широко застосовуватися на уроках алгебри та геометрії.

У вівторок 17.12.2019 р. Викладач Заяць У.Я. організувала брейн-ринг з фізики між командами груп ПММ-28 і ПК-26. У чесному інтелектуальному поєдинку зійшлися команди «Фотон» і «Електрон». За результатами змагань перемогу здобула команда «Електрон». Цього ж дня проходила логічна естафета «Дедукція» під керівництвом усіх викладачів математики училища. Крім того, викладачі Чава М.М. і Лисенко Ю.І. провели конкурс на кращий твір «Як би людина жила без математики?».
У середу 18.12.2019 р. команда дівчат довела у безкомпромісній грі «Хто зверху» команді хлопців, що знає закони і явища фізики анітрохи не гірше. Гру коодинувала викладач фізики Токар Г.В. Учасники демонстрували свої знання, ерудицію та проявили командний дух і азарт. Викладачі Міськович Л.І., Чава М.М. і Лисенко Ю.І. провели цікаву і пізнавальну вікторину «Математичний калейдоскоп», у якій взяли участь учні першого курсу. Викладач математики Чава М.М. виступила з доповіддю «Геометрія навколо нас» перед першокурсниками. Для учнів другого курсу викладач Лисенко Ю.І. підготувала презентацію «Геометрія у будівництві».

Четвертий день предметного тижня почався з конференції «Відомі жінки-математики», яку провела Яворська В.М. серед учнів ІІІ курсу. Прозвучали імена жінок, які своїми працями збагатили математичну науку з часів античності до сьогодення. Виховну годину на тему «Сіль землі» провела викладач фізики Кушнір Г.І. у групі ПММ-38. Тема заходу викликала велике зацікавлення серед присутніх, бо сіль є «рідним» продуктом для нашого регіону. Протягом виховної години було проведено ряд фізичних дослідів з сіллю, учні малювали герб і логотип Дрогобича соляними фарбами, виготовляли лавову лампу. Ганна Іванівна продемонструвала кристали солі, вирощені у домашніх умовах. Також у четвер учні перших-третіх курсів зійшлися у словесному батлі «Кращі математичні афоризми».
У п’ятницю 20.12.2019 р. викладачі Токар Г.В. І Кушнір Г.І. провели олімпіаду з фізики серед учнів І-ІІ курсів.
На завершення предметного тижня відбулося підведення підсумків та нагородження переможців. Викладачі комісії природничо-математичних дисциплін отримали велике задоволення від проведеного тижня, і ще раз переконалися у тому, що у нас навчається багато розумних і талановитих учнів, які в майбутньому стануть добрими фахівцями своєї справи.