Відкритий урок «Гамлет – вічний образ світової літератури»

Звихнувся час…
О доле зла моя!
Чому його направить мушу я?

The time is our joint: – o cursed spite.
That ever I was born to set it right!

Ці слова Вільяма Шекспіра стали епіграфом бінарного уроку, який 18 грудня 2018 року провели викладач зарубіжної літератури Іванна Миколаївна Стасів та викладач англійської мови Надія Володимирівна Партика у групі ПММ-18. Тема уроку «Гамлет – вічний образ світової літератури», тип – урок систематизації й узагальнення знань.

Протягом 45 хвилин викладачі застосували широкий спектр методів навчання. Урок був продуманий до дрібниць: тексти трагедії, ретельно підібраний аудіо та відеосупровід створили неповторну атмосферу епохи англійського Ренесансу, налаштували усіх присутніх на відповідний емоційний лад. Творчий тандем педагогів та їх взаємодія з учнями не залишили нікого байдужим. Учні уважно слухали коментарі викладачів, активно відповідали на запитання, розв’язували кросворди, працювали зі словником літературознавчих термінів, продовжували і коментували афоризми Шекспіра. Під час аналізу твору “Гамлет” вони проявили себе свідомими та мислячими людьми, які осмислили цей складний твір, зрозуміли авторські метафори і тонко відчули те, що передано у трагедії.

Завдяки цим методам учні поглибилювали рівень смислорозуміння твору, досліджували образ Гамлета з позицій його приналежності до галереї вічних образів світової літератури, робили висновки щодо того, ким Гамлет виходить у боротьбі зі злом і з самим собою – переможцем чи переможеним. А викладачі виявили якість і рівень оволодіння учнями знань та вмінь, отриманих на уроках теми, працювали над розвитком культурологічного розуміння учнями шедеврів світової літератури та вічних образів письменства.

Для підвищення ефективності уроку Іванна Миколаївна та Надія Володимирівна використали аудіовізуальні засоби, що сприяло позитивному емоційному ставленню до навчальної праці, забезпечило високу організацію та дисципліну учнів, їх самостійність, активність, ініціативність, креативність.

Дівчата групи ПММ-18 виявили високий рівень зацікавленості темою уроку, що знайшло своє відображення під час аргументації та виставленні оцінок.

«У кожного з нас є свій Гамлет, такий, яким ми його бачимо, відчуваємо. Комусь він здається занадто повільним та нерішучим, комусь – відважним і сміливим. Мабуть, найважливіше – мати власну точку зору і власне рішення. А ще – перед його прийняттям треба добре подумати і лише тоді втілювати у життя свої задуми», – підвели підсумок уроку викладачі.